0
Košarka

NBA: Bjelici ne smeta ni zatvoreno oko, ponovo je blistao! (VIDEO)

Objavljeno: 04.12.16 u 09:11

U noći između subote i nedelje odigrano je devet utakmica u najjačoj ligi na svetu, uz odličnu partiju srpskog reprezentativca Nemanje Bjelice.

‘Profesor Beli’ je protiv Šarlota u više nego dramatičnom meču na parketu proveo 18 minuta. Za to vreme je postigao 12 poena, imao tri asistencije, dva skoka, jednu blokadu i zaradio je – podliv ispod desnog oka!

U jednom od duela na početku utakmice dobio je žestok udarac u lice, koji ga nije omeo da do kraja odigra izuzetno dobro i doprinese trijumfu Minesote rezultatom 125:120 posle produžetka.

(Izvor: youtube / Daily Basketball Highlights)

Istina, najzaslužniji za ulazak u dodatnih pet minuta bio je Endrju Vigins koji je pogodio daleku trojku za izjednačenje na 106:106 i na kraju je bio najefikasniji sa 29 poena, uz 27 Taundsa.

Kod domaćih Kemba Voker je imao 22, a Frenk Kaminski 21 ubačen poen.

(Izvor: youtube / Nba Highlights)

Centar Denvera Nikola Jokić propustio je još jedan meč svog tima, ovog puta protiv Juta Džeza zbog povrede ruke koju je pre dve noći zaradio.

Nagetsi su poraženi rezultatom 105:98 u meču u kom je Hejvord ubacio za ‘Džezere’ čak 32 poena, dok je kod gostiju najbolji bio dvojac Čendler-Barton sa po 20 ubačenih koševa.