0

PREMIJER LIGA: Vaterpolo u Velsu, Lester penalima spasio živu glavu (VIDEO)

Objavljeno: 26.11.16 u 18:22

Svonsi i Kristal Palas su serijama golova 13. kolo Premijer lige učinili posebnim, Ljorente je zigrao kao u svojim najboljim danima. Liverpul je takođe stigao do trijumfa, dok su bodove podelili Lester i Midlzbro, kao i Hal i VBA.

Danas je na Libertiju izjednačen drugi rekord po broju postignutih golova na jednom meču koji, kao i prvi rekord, dele mnoštvo ekipa. U utakmici koja je po rezultatu više ličila na vaterpolo ili neki drugi sport u kojem se mreže tresu češće. Novi napadač Obale Slonovača je, Zaha, je u 19. minutu započeo goleadu. Do poluvremena je postignut još jedan pogodak, delo odličnog Sigurdsona, naravno, iz slobodnog udarca. A u drugom poluvremenu je pucalo na sve strane. Čak sedam pogodaka. Sa dva gola Fera Svonsi je poveo rezultatom 3:1. Usledio je neverovatan odgovoro Kristal Palasa, za manje od 10 minuta tri puta je Fabijanski vadio loptu iz mreže. Strelci su bili Tomkins i Benteke, dok je Kork postigao autogol. Čovek odluke je Fernando Ljorente. Maestralni Španac je golovima u 91. i 93. minutu doneo drugi trijumf Svonsiju u sezoni.

Negredo je u duelo Lestera i Midlzbroa dva puta dovodio u vodstvo svoj tim ali je alžirski tandem MarezSlimani uspeo da doprinese Ranijerijevom timu u izbegavanja novog neuspeha u Premijer ligi. Najinteresantniji detalj meča jesu odluke sudije Mejsona koji je u dva navrata svirao penal za domaćina koji je golove postizao samo sa bele tačke.

Do 75. minuta na meču Liverpula i Sanderlenda nije bilo golova, u finišu su Milner iz penala i Origi tresli mrežu Pikforda i Liverpul je ovom pobedom ponovo na deobi prvog mesta sa Mančester Sitijem.

Glavne zvezde na meču Hala i VBA bili su štoperi, ali ne u svom već u protivničkom šesnaestercu. Prvo je Mekoli bio precizan, a potom i nekadašnji stub odbrane Totenhema, Doson.