0
Evroliga

EVROLIGA: Olimpijakosu pripala ‘triler završnica’, Barselona deklasirana od Reala u ‘El Klasiku’ (VIDEO)

Objavljeno: 18.11.16 u 23:06

Okršaj Panatinaikosa i Olimpijakosa opravdao je epitet velikog derbija, dok smo na meču Barselona – Real Madrid videli sve osim rezultatskog uzbuđenja.

Košarkaši Olimpijakosa pobedili su u gostima svog gradskog rivala Panatinaikos sa 79:77 (23:23, 24:16, 14:24, 18:14), u jednoj veoma napetoj utakmici. Crveno-beli su tokom većeg dela meča imali vođstvo, ali su ‘zeleni’ uspeli da u trećoj deonici naprave veliki rezultatski preokret. Međutim, nisu imali snage da izadrže u istom ritmu do kraja meča. U finišu istog, pobedu timu iz Pireja doneo je sada već čuveni tandem Spanulis – Printezis.

Olimpijakos je do pobede predvodio Spanulis sa 22 poena i osam skokova, dok je Printezis postigao 16. S druge strane, u domaćem timu istakao se Nik Kalates sa 16 poena i devet asistencija, dok je Kris Singlton postigao 14 poena, uz devet asistencija.

Španski ‘El Klasiko’ ostavljen je za poslednju utakmicu 8. kola Evrolige, jer su organizatori Evrolige smatrali da će to biti daleko najzanimljivija utakmica. Međutim, umesto toga, videli smo Real Madrid koji je deklasirao svog najvećeg rivala Barselonu rezultatom 102:63 (29:17, 25:14, 21:15, 27:17).

Od samog starta Madriđani su zaigrali sjajno, predvođeni fantastičnim Serhiom Ljuljom, pa se prednost uvećevala iz minuta u minut, iz četvtine u četvrtinu. Na kraju, Katalonci su čak i ublažili poraz, pošto je na semaforu stajalo neverovatnih 101:54.

Ljulj je ubacio 20, Kerol 19, a Rendolf 18 poena, i to uz 11 skokova. Na drugoj strani, na visini zadatka bio je samo Rajs sa 23 poena, a mogli bi da izdvojimo i Dorsija, koji je dodao 10 poena.

EVROLIGA: Rezultati, 8. kolo:

Uniks – Makabi Tel Aviv 73:74
Fenerbahče – Anadolu Efes 88:80
Crvena zvezda – Emporio Armani 83:70
Baskonija – Brose Bamberg 81:74
CSKA Moskva – Žalgiris 95:86
Galatasaraj – Darušafaka 85:81
Panatinaikos – Olimpijakos 77:79