0

LIGA EVROPE: ‘Crveni đavoli’ poraženi u Istanbulu, kiša golova u Briselu, Bilbau i Beču, pet komada Aduriza! (VIDEO)

Objavljeno: 03.11.16 u 21:28

Na 11 mečeva, koji su igrani od 19 časova, postignuto je 39 golova!

Kakva ludnica u Ligi Evrope! Zaista, mogli smo samo da uživamo u mečevima koji su počeli od 19 časova. Svaka čast onim čitaocima koji su to unapred predvideli, pa su dešavanja na fudbalskim terenima širom Evrope pratili u nekom multiprenosu.

Na 11 mečeva je postignuto 39 golova. Najviše je viđeno u Bilbau (8 golova), Briselu (7) i Beču (6), a veče je obeležio iskusni napadač Atletika iz Bilbaa, 35-godišnji Arica Aduriz, koji je postigao svih pet golova u pobedi svog tima nad belgijskim Genkom (5:3).

Najubedljiviju pobedu večeras su ostvarili fudbaleri Anderlehta, koji su na svom terenu deklasirali Majnc sa 6:1. S druge strane, Roma je opravdala ulogu favorita na veoma teškom gostovanju u Beču, gde je savladala Austriju sa 4:2, dok je Mančester junajted razbijen u Istanbulu, iako to krajnji rezultat baš i ne pokazuje – 2:1.

Tragičari večeri su fudbaleri Sasuola, koji su na poluvremenu imali dva gola prednosti protiv bečkog Rapida, ali su na kraju morali da se zadovolje bodom (2:2), i to nakon što su primili golove u poslednja četiri minuta meča. Težak udarac za Italijane.