0

PREMIJER LIGA: Arsenal za sedam minuta ‘oduvao’ Sanderlend (VIDEO)

Objavljeno: 29.10.16 u 15:32

U prvoj utakmici 10. kola engleske Premijer lige Arsenal je kao gost bio ubedljiv protiv Sanderlenda rezultatom 4:1 (1:0).

Kada na jednoj utakmici bude postignuto pet golova, ne može se ne uživati u njoj. Tako je bilo u meču između Sanderlenda i Arsenala, koji je počeo dosta smušeno, a završio se na fenomenalan način.

Goleadu je otvorio Aleksis Sančez sjajnim trzajen glavom posle centaršuta Čemberlejna. To je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu, a sve se zakuvalo u nastavku.

Posle sumnjive situacije u kaznenom prostoru Sanderlenda kada je oboren Alekis Sančez, Martin Etnikson nije pokazao ništa, ali jeste upro prstom na ‘belu tačku’ u sledećem napadu na drugoj strani. Džermejn Defo je bio siguran i rezultat je glasio 1:1, igrao se 65. minut.

Međutim, samo nekoliko minuta kasnije, Arsenal je započeo seriju od tri gola u roku od sedam minuta za više nego ubedljiv trijumf. Tek što je ušao u igru Olivije Žiru je u 71. i 76. minutu postigao dva gola, da bi konačnih 4:1 postavio Aleksis Sančez, takođe svojim drugim golom na meču.

(Izvor: youtube / HPEditor10 AFC)