0

PREMIJER LIGA: Čelsi ‘razmontirao’ Murinjove ‘đavole, Matić najbolji asistent lige! (VIDEO)

Objavljeno: 23.10.16 u 18:57

Derbi devetog kola Premijer lige nije opravdao očekivanja u smislu neizvesnosti, pošto je Čelsi potpuno razbio Mančester junajted sa 4:0 (2:0).

Ovaj meč bio je poseban zbog povratka Žozea Murinja na Stamford Bridž, ali i zbog prvog velikog susreta dvojice stručnjaka Antonija Kontea i Žozea Murinja.

I bio je to neslavan povratak Portugalca na mesto uspeha, pošto ga je njegov bivši klub razmontirao i sa 4:0 ispratio kući.

PREMIJER LIGA: Sautempton uzeo bod Sitiju! (VIDEO)

Sve je počelo u 29. sekundi kada je Pedro iskoristio veliku nepažnju odbrane gostiju i postigao najbrži gol u Premijer ligi ove sezone. Već u 21. minutu bilo je 2:0, a gol posle kornera sa desne strane postigao je Geri Kejhil.

Ništa se nije promenilo ni u nastavku, iako su gosti imali nekoliko zanimljivih pokušaja, golove je postizao Čelsi. Eden Azar je u 62. minutu u svom stilu savladao De Heu, da bi osam minuta kasnije Kante postavio konačnih 4:0.

Srpski reprezentativac Nemanja Matić je na ovom meču zabeležio dve asistencije i tako izbio na prvo mesto najboljih asistenata engleskog šampionata.