0
Košarka

JOKIĆ PONOVO ZABLISTAO: Ali su Lovernj, Vestbruk i ekipa odneli pobedu (VIDEO)

Objavljeno: 19.10.16 u 09:27

Zanimljivo je bilo i to što je poraz zabeležio aktuelni šampion, ekipa Klivlend Kavalirsa, od tima iz prestonice, Vašington Vizardsa.

Jedini od srpskih reprezentativaca koji je noćas igrao u predsezonskim utakmicama u NBA, bio je Nikola Jokić i imao je ponovo jako zapaženu rolu, doduše, u porazu svog Denvera od Oklahome rezultatom 97:87.

Jokić je za Nagetse upisao 26 minuta na parketu i 11 poena, ali i šest uhvaćenih lopti. Bio je starter i sasvim solidan šut za dva poena 5/8. Jedini pokušaj za tri poena je promašio,a sa penala je bio polovičan 1/2.

Međutim, isto tako zapažen bio je i bivši kapiten Partizana Žofri Lovernj koji je za svega 15 minuta imao devet poena i četiti skoka, pa se na neki način ‘osvetio’ svom bivšem klubu koji ga je letos trejdovao među Tandere.

Najefikasniji je bio Stiven Adams sa 17 poena, ali je ‘meč-viner’ bio Rasel Vestbruk koji je za svega 18 minuta ‘na brzinu’ ubacio 12 poena i rešio meč.

(Izvor: youtube / Ximo Pierto Final 2016 2017)

Šampion NBA lige, Klivlend Kavalirsi, još jednom su poraženi u predsezoni, ovog puta od Vašington Vizardsa. Lebron Džejms i drugovi su na svom parketu izgubili sa 96:91 uz sjajne partije Endruja Nikolsona sa 19 i Džona Vola sa 17 poena.

U timu osvajača prstena Lebron je imao ‘svega’ 18 poena, dok je Tristan Tompson upisao novi ‘dabl-dabl’ od 14 poena i 10 skokova.