0

BUNDESLIGA: Rat u Dortmundu, ali bez pobednika – remi Borusije i Herte po meri Bajerna (VIDEO)

Objavljeno: 14.10.16 u 22:27

U prvom meču sedmog kola Bundeslige, Borusija Dortmund je remizirala protiv Herte rezultatom 1:1 (0:0).

Bio je ovo duel dva tima koji ‘dišu za vratom’ Bajernu iz Minhena, ali će Bavarci biti najsrećniji ishodom sa Signal Iduna Parka. Herta je odolela i slavila bod, iako je vrlo lako mogla da dođe do sva tri.

Berlinci su poveli u 51. minutu golom Valentina Štokera posle ‘štikle’ Vedada Ibiševića, a zatim su usledili siloviti napadi domaćina.

(Izvor: youtube / losibosnjan)

Pjer-Emerik Obamejang je mogao vrlo lako da postigne najmanje dva, a možda čak i tri gola, a čak i promašio jedanaesterac u 76. minutu.

(Izvor: youtube LIVEHD2)

Ali, konačno ga je postigao u 80. minutu kada je sačekao loptu na drugoj stativi i sproveo je u mrežu.

(Izvor: youtube / Letras Lyrics)

Zatim je crveni karton dobio mladi igrač Dortmunda Emre Mor, a zatim mu se revanširao strelac gola za Hertu Valentin Štoker startom sa dve noge sa leđa. Ali promene rezultata više nije bilo.