0
ATP

SENZACIJA: Troicki pregazio Nadala!

Objavljeno: 12.10.16 u 14:07

Viktor Troicki savladao je Rafaela Nadala u šesnaestini finala ATP turnira u Šangaju.

Troicki je do trijumfa došao za sat i 35 minuta, a rezultat je bio 6:3, 7:6 i 2:0 u setovima.

Srpski teniser je prvi set prelomio u sedomom gemu kada je došao do brejka, da bi isto učinio i u narednom Nadalovom servis gemu, pa je prvi set pripao Troickom nakon serije od četiri osvojena gema.

Drugi set i poprilično neizvesna borba, bez brejk šanse sve do desetog gema i rezultata 5:4 za Troickog, kad je propustio priliku da Nadalu ponovo oduzme servis za pobedu. Tada su mnogi pomislili da je Troicki propustio svoju šansu za trijumf, ali je u taj brejku Troicki prvo izgubio servis, potom vezao četiri poena i došao do 4:1, što je uspeo da sačuva i na kraju trijumfuje 7:3, za 2:0 i najveću pobedu u dosadašnjoj karijeri.