3
AdmiralBet ABA Liga

ABA LIGA: Zvezda čisti sve redom, Zadar pao uz ‘stotku’ (VIDEO)

Objavljeno: 06.10.16 u 20:43

Crvena zvezda je zadržala maksimalan učinak u regionalnoj ligi i slavila treću pobedu protiv Zadra na gostovanju rezultatom 103:66.

Crvena zvezda je počela odlično i već posle pet minuta stekla desetak pieoa prednosti, ali su se domaći brzo vratili i čak i poveli sa 26:25. Meutim, to je blo sve što su uspeli da pruže, pošto je do kraja meča na terenu postiojao samo jedan tim.

Druga četvrtina pripala je crveno-belima rezultatom 26:12 i već tada je stečeno 14 poena prednosti koji su usmerili dalji tok utakmice.

(Izvor: youtube / Sve na jednom mjestu)

Crvena zvezda je u nastavku samo povećavala svoju prednost i to najviše trojkama, kontrama i atrakcijama za publiku, pa čak i aplauz domaćih navijača.

Posle 30 minuta igre Zvezda je vodila sa 27 poena, a do kraja je razlika otišla na plus 37. Najefikasniji je bio Marko SImonović sa 15 poena, dok su ga pratili Nemanja Dangubić sa 13 i Ognjen Kuzmić sa 12 poena.

Na drugojs trani, Ivan Marinković je bio najbolji na meču sa 17 ubačenih koševa. Najnovije pojačanje Zvezde Petar Rakićević bio je u Zadru, ali ne i u protokolu za ovaj susret.

Zadar – Crvena zvezda 66:103 (23:23, 12:26, 11:24, 20:30)

Sudije: Sašo Petek, Mario Majkić, Igor Dragojević

Zadar: Vladović 8, Jelenković 3, Krajina 5, Jurica 6, Spaleta 4, Brzoja 3, Marinković 17, Tomas, Barać, Vrkić 2, Mazalin 18.

Crvena zvezda: Rebić 9, Dangubić 13, Mitrović 2, Lazić 5, Simanić 5, Dobrić 9, Simonović 15, Dženkins 6, Gudurić 10, Jović 6, Kuzmić 12, Bjelica 11.