Auto Moto

VN MALEZIJE: Pobeda Rikarda, fijasko Hamiltona (VIDEO)

Objavljeno: 02.10.16 u 11:44

Vozač Red Bula Danijel Rikardo pobedio je danas u trci Formule 1 za Veliku nagradu Malezije.

Rikardo je ostvario četvrtu pobedu u karijeri, a prvu u sezoni. On je trku na stazi Sepang završio za sat, 37 minuta, 12 sekundi.

Drugi je bio Maks Verstapen iz Red Bula sa 2,443 sekunde zaostatka, a treći kroz cilj prošao je Niko Rozberg iz Mercedesa i pored kazne od 10 sekundi na konačan rezultat.

FORMULA 1: Za malo da trening završi tragedijom (FOTO)

Aktuelni svetski prvak Luis Hamilton iz Mercedesa odustao je u 41. krugu pošto mu je eksplodirao motor. Britanac je pre odustajanja na prvom mestu imao 20 sekundi prednosti i pet trka pre kraja u generalnom plasmanu zaostaje za klupskim kolegom Rozbergom 23 boda.

Četvrto mesto zauzeo je Kimi Raikonen iz Ferarija, peti je bio Valteri Botas iz Vilijamsa, a šesti vozač Fors Indije Serhio Peres. Bodove su još osvojili Fernando Alonso iz Meklarena, vozač Fors Indije Niko Hulkenberg, Dženson Baton iz Meklarena i Džolion Palmer iz Renoa.

Naredna trka u šampionatu voziće se naredne nedelje od 7 časova za Veliku nagradu Japana.