0
Američki fudbal

NFL: Revolveraški obračun pripao Atlanti (VIDEO)

Objavljeno: 27.09.16 u 10:27

U meču koji je obilovao poenima (čak 77), ekipa Atlanta Falkonsa savladala je Nju Orleans Sejntse rezultatom 45:32.

Utakmicu su bolje otvorili domaći postigavši tačdaun u šestom minutu prve četvrtine preko tajt enda Kodija Flinera, ali je Atlanta ubrzo uzvratila, pa je posle trčanja od dve jarde Tevina Kolmana rezultata glasio 7:7.

Druga četvrtina počela je bolje za goste iz Atlante, kojima je bilo potrebno sedam sekundi da dođu do end zone ekipe Sejntsa, najviše zahvaljujući sjajnom pasu Meta Rajana i hvatanju raning beka Devonte Frimena. Na početku šestog minuta Nju Orleans preko vajd risivera Majkla Tomasa uspeva da izjednači, da bi od tog momenta na terenu praktično postojala samo ekipa Atlante.

Falkonsi su postigli još dva tačdauna, preko Kolmana i vajd risivera Džastina Hardija, pa su na poluvreme otišli sa rezultatom 28:17, nakon što je Vil Luc pogodio šut za tri poena

U trećem periodu Falkonsi su stigli do 35 poena ponovo preko Kolmana. Sejntse je u igri ostavio Kun tačdaunom na7:38 pre kraja treće četvrtine. Ipak, umesto preokreta, sa rezultata 35:25 otišlo se prvo na 38:25 nakon fild gola Meta Brajanta, a onda je Dru Bris bacio loptu ka Majklu Tomasu, Dejon Džons je presekao pas i vratio ga za tačdaun u velikih 45:25. Do kraja susreta, Bris je uspeo da smanji preko Ingrama na 45:32, ali to je bilo sve. Dobra odbrana Atlante zaustavila je poslednji napad Nju Orleansa za veoma važnu pobedu nad divizijskim rivalom.

Najbolji akter meča bio je Frimen koji je pretrčao 152 a uhvatio 55 uz jedan tačdaun, dok ni Kolman nije zaostajao – 42 pretrčane jarde uz tri tačdauna. Met Rajan je bacio loptu 30 puta za 20 pasova i osvojenih 240 jardi uz dva bačena tačdauna.

Kod Nju Orleansa, Bris je bacio čak 376 jardi uz tri tačdauna i jedan presečen pas, a pored njega je najbolji bio Fliner sa 109 jardi.

U narednom kolu Nju Orleans gostuje San Dijegu, dok Falkonse očekuje divizijski derbi sa Karolinom.