0

BUNDESLIGA: To je Bajern! Hamburg 88. minuta odolevao šampionu, ali je jedna akcija promenila sve (VIDEO)

Objavljeno: 24.09.16 u 17:28

Umalo smo u petom kolu nemačke Bundeslige bili svedoci prvog većeg iznenađenja, ali je Bajern u finišu slomio otpor žilavog Hamburga.

To je nemački fudbal. Danas smo dobili još jednu potvrdu zbog čega je Bundesliga, ako ne najbolja, onda sasvim sigurna najneizvesnija liga u Evropi. Jedina u kojoj najgori tim u ligi može da iznenadi najboljeg. U ovom slučaju, to su bili Hamburg i Bajern.

Dugo je domaći tim, koji u prva četiri kola je imao samo jedan bod, odolevao favorizovanom Bajernu. Gosti iz Minhena su konstantno napadali i imali nebrojano mnogo napada, ali bezuspešnih. Sve do 88. minuta.

Fantastičnu loptu je u dubinu poslao Tijago Alkantara za Franka Riberija. Francuz je krenuo ‘jedan na jedan’ sa svojim čuvarom i u svom stilu ga pretrčao, uputio pas paralelno sa golom u prazan prostor gde je na loptu natrčao Džošua Kimih i smestio je u praznu mrežu za veliko slavlje i pobedu Bavaraca.

(Izvor: youtube / NOTICIAS FUTEBOL)

Videli smo danas i dva meča sa po šest, odnosno, pet golova. Najefikasniji je bio duel Frankfurta i Herte u kom su dva tima postigla po tri gola i na kraju podelili bodove.

Efikasni su bili i Majnc i Bajer Leverkuzen, ali je za nijansu bolji i srećniji bili ‘farmaceuti’ te su sa 3:2 otišli kući pevajući.

Augzburg je na svom terenu savladao Darmštadt, dok je sa 2:0 Borusija Menhengladbah bila bolja od Ingolštadta.