0

Paraolimpijske igre Rio 2016

POI RIO 2016: Nema stajanja – još jedna medalja!

Objavljeno: 14.09.16 u 18:12

Nemanja Dimitrijević je na Paraolimpijskim igrama u Rio de Žaneiru u finalu bacanja koplja zabeležio ogroman rezultat!

Srpski reprezentativac zauzeo je treće mesto bacivši koplje 60,86 metara. Ovo je bio njegov lični rekord, kao i treća medalja sa velikih takmičenja u poslednje tri godine. Prethodno je osvojio takođe bronze na Svetskom šampionatu 2015, kao i na prvenstvu Evrope ove godine.

Bolji od njega bili su Aleksandar Švečnikov (65,69) i Sajad Nikrapasta iz Irana, koji je koplje bacio 62,74 metra.

Ovo je srpskim paraolimpijcima bila šesta medalja – Borislava Perić – Ranković je osvojila zlato u stonom tenisu, Nada Matić i Mitar Palikuća su došli do bronze u istom sportu, Laslo Šuranji je u streljaštvu stigao do zlata i bronze, dok je Nemanja Dimitrijević takođe osvojio bronzu.

Ovom medaljom, oboren je rekord iz Londona, kada su paraolimpijci osvojili pet odličja.

POI RIO 2016: Šuranji doneo još jednu medalju!