0

LIGA ŠAMPIONA: Šampion se provukao protiv Sportinga, ‘očerupani petlovi’, sjajan debi ‘lisica’ (VIDEO)

Objavljeno: 14.09.16 u 22:50

Ove večeri u Ligi šampiona su bili na programu mečevi prvog kola Lige šampiona u grupama „E“, „F“, „G“ i „H“, kao i odložen susret Mančester sitija i Borusije iz Menhengladbaha.

Derbi meč „E“ grupe igran je u Londonu gde je Monako iznenadio Totenhem i slavio sa 2:1. „Kneževi su poveli u 15. minutu golom Silve, da bi Lemar povisio na 2:0. Do kraja prvog dela igre Aldervajreld je smanjio na 1:2, ali „petlovi“ do kraja utakmice nisu uspeli da izvuku bar bod. Leverkuzen je kod kuće vodio sa 2:0 protiv CSKA, ali su Moskovljani izvukli bod.

Тоттенхэм Хотспур – Монако 1-2 (14 сентября 2016 г, Лига чемпионов) от Независимый спорт на Rutube.

Grupa „F“ nam je donela najzanimljiviji meč. Šampion Evrope Real je na svom terenu dočekao Sporting iz Lisabona i gubio je sa 1:0 sve do 89. minuta kada se dogodio neverovatan preokret. Ronaldo je u 89. minutu izjednačio, da bi Morata u 95. minutu „kraljevskom klubu“ doneo pobedu. Marković je u zeleno-belom dresu igrao 20 minuta. U drugom meču grupe Borusija iz Dortmunda je demolirala Legiju 6:0, iako su domaći navijači slavili na tribinama.

Реал Мадрид – Спортинг Лиссабон 2-1 (14 сентября 2016 г, Лига чемпионов) от Независимый спорт на Rutube.

„Lisice“ su imale sjajan debi u „eliti“. U Belgiji je potučen Briž 3:0. Strelci za Lester bili su Olbrajton i Mahrez sa dva gola. Porto i Kopenhagen su podelili bodove 1:1.

U poslednjoj grupi u derbiju Juventus je na svom terenu dočekao osvajača Lige Evrope Sevilju i golova nije bilo. Lion je do nogu potukao Dinamo iz Zagreba i osvojio važna tri boda.

U odloženom meču od juče Mančester siti je bio bolji od Menhengladbaha sa 4:0, a meč je obeležio Aguero sa tri gola. Jedan mu je namestio srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov.