0

UMALO VERESIJA: „Orlići“ u turbulentnom meču slavili protiv Irske (VIDEO)

Objavljeno: 06.09.16 u 20:19

Mlada reprezentacija Srbije uspela da u meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Poljskoj 2017.

Srbija je dva puta imala dva gola prednosti, ali je na kraju Irska bila blizu osvajanja boda. Na kraju tri veoma važna boda za ukupno 17 i drugo mesto u grupi.

Istakao se kapiten Uroš Đurđević , koji je postigao dva gola.

[stextbox id=“hotsport_text_box“]Srbija U21 – Irska U 21 3:2
(Đurđević 12, 72p, Lazić 65 – O’Dauda 69, Megvajer 81)[/stextbox]

TOK MEČA:

Vrlo rano Srbija je povela preko Uroša Đurđevića u 12. minutu.

GOL: Srbija povela sa 1:0! (VIDEO)

Irci su bili veoma blizu izjednačenju, posle grube greške golmana Vanje Milinković – Savića.

Ipak, naš tim je posle 20 minuta igre u drugom poluvremenu došao do udvostručenja prednosti vrlo lepim golom Darka Lazića.

I tu kreće parvi pljusak golova.

O’Dauda je u 69 minutu u akciji sličnoj onoj kada je Srbija postigla gol, smanjio na 2:1.

Zatim ponovo na scenu stupa nap kapiten, Uroš Đurđević, koji je dobio dobru dugu loptu, pobegao dvojici Iraca, u kaznenom prostoru ga je oborio golman Rodžers, kojeg je uparvo Đurđević savladao sa bele tačke.

Tada je delovalo da je sve gotovo, da se neće ponoviti scenario od ponedeljka, kada su „orlovi“ ispustili pobedu.

PLJUŠTI U NOVOM SADU: Tri gola u sedam minuta (VIDEO)

Da bi baš to moglo da se desi nagovestio je Megvajer u 81. minutu.

Ipak, Srbije nije dozvolila preokret i zasluženo je slavila sa 3:2.

(Izvor:youtube/Sports HighlightsTM)

Sada „orlićima“ preostaju još dva meča do kraja kvalifikacija sa Slovenijom i Irskom.