0

BUNDESLIGA: Majnc namučio ‘milionere’, Šalke i dalje po starom, ‘vukovi’ sigurni na startu (VIDEO)

Objavljeno: 27.08.16 u 17:34

Vratila nam se Bundesliga, a sa njom i standardan termin subotom od 15:30h u kom su danas pobede ostvarili Keln, Borusija Dortmund, Volfsburg i Frankfurt.

Posle ‘šestice’ Bajerna u meču na otvaranju Bundeslige, i Borusija Dortmund je pobedom otvorila novi šampionat u Nemačkoj. Na Signal Iduna Parku pao je Majnc, ali se posle početnog vođstva golom Pjer-Emerik Obamejanga u 17. minutu, tim Tomasa Tuhela mučio tokom većeg dela meča.

Ipak, bolja igra i inicijativa se isplatila tek u finišu, tačnije 88. minutu kada je Obamejang iskoristio jedanaesterac napravljen nad Andreom Širleom i rešio pitanje pobednika.

Jedino što je Majnc uradio do kraja bio je gol Mutoa u trećem minutu nadoknade, ali vremena više nije bilo.

(Izvor: youtube / Football Highlights)

(Izvor: youtube / Sports Universe)

Šalke je i u prvom meču nove sezone nastavio da se muči na gostovanjima po Nemačkoj, a ovog puta kobno po njih bilo je ono u Frankfurtu. Jedini gol na meču delo je Meier u 13. minutu, da bi sve posle toga bili jalovi napadi tima iz Gelzenkirhena, koji je ponovo startovao porazom.

To nije bio slučaj sa Volfsburgom koji je u Augzburgu slavio sa 2:0. Meč u predgrađu Minhena protekao je u znaku ‘vukova’, koji su poveli u 35. golom Didavija, a sve je rešio Rodrigez u 89. minutu.