0

FURIOZAN FINIŠ: Amela Terzić u polufinalu!

Objavljeno: 17.08.16 u 16:02

Srpska atletičarka Amela Terzić plasirala se u polufinale trke na 800 metara u Rio de Žaneiru osvajanjem drugog mesta u svojoj kvalifikacionoj trci.

Amela Terzić već je nastupila u Riju u trci na 1500 metara, ali je takmičenje u toj disciplini završila već u kvalifikacijama. U današnjim kvalifikacijama u trci na 800 metara bila je znatno uspešnija.

Amela je imala dobru taktiku. U prvih 400 metara bila je na začelju i čuvala je snagu za drugi krug u kom je do ciljne ravnine stigla do četvrte ili pete pozicije.

Zatim je u samom finišu dodala gas i u poslednjim metrima pretekla Francuskinju Fedronik za osvojeno drugo mesto sa najboljim rezultatom sezone 2:00,99 i time obezbedila direktan plasman u polufinale.