0

PREMIJER LIGA: ‘Karamele’ se provukle protiv ‘pevaca’, Svonsi i VBA na vrhu tabele (VIDEO)

Objavljeno: 13.08.16 u 17:58

Posle par meseci ljubitelji fudbala u Evropi konačno su dočekali utakmice Premijer lige u tradicionalnom terminu, u kom su od pet odigranih utakmica samo VBA i Svonsi osvojili sva tri boda.

Derbi smo gledali na Gudison parku gde je Everton dočekao Totenhem i već od 5. minuta vodio sa 1:0 golom Barklija.

U nastavku poluvremena ‘karamele’ su imale još nekoliko šansi, od kojih je u samom finišu najbolju imao Delofeu, ali je Vord, koji je stao na gol umesto povređenog Ljorisa, dobro interevenisao.

Međutim, u nastavku se promenila slika na terenu, Totenhem je napao i brzo stigao do iznednačenja preko Lamele. Osetili su gosti veliki umor kod igrača Evertona i nastavili da napadaju, ali je Martin Stekelenburg bio briljantan na golu i na kraju je ipak sačuvao bod timu Ronalda Kumana.

Ni Sautempton našeg Dušana Tadića se nije proslavio na premijeri nove sezone pošto je na svom terenu igrao ‘mršavih’ 1:1 protiv Votforda. Gosti su poveli u 9. minutu preko Kapuea, a izjednačenje je stiglo tek u 58. kada je Redmond izjednačio.

Od 75. minuta Votson je isključen, pa je Tadićev tim imao igrača više, ali to nije uspeo da materijalizuje i na kraju je ostalo svega 1:1.

U ostalim duelima Svonsi je slavio na gostovanju Barnliju golom Liroja Fera u 82. minutu, dok je po sličnom receptu Rondon u 72. minutu doneo pobedu Vest Bromvič Albionu na gostovanju Kristal Palasu.

Još jedan novajlija u Premijer ligi, Midlzbro, odigrao je 1:1 protiv Stouka, a strelci su bili Alvaro Negredo na jednoj i Kserdan Šaćiri na drugoj strani.