0

RIO 2016: Felps stigao do 21. olimpijskog zlata, Katinka Hosu do trećeg u Riju

Objavljeno: 10.08.16 u 09:21

Nastavljaju se dominacije Majkla Felpsa, Katinke Hosu i Kejtlin Ledeki na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

Američki plivač Majkl Felps osvojio je prošle noći još dve zlatne medalje na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru u trci na 200 metara leptir i štafeti četiri puta 200 metara slobodno.

Felps je tako stigao do brojke od 21 zlatne, a ukupno 25. medalje na Olimpijskim igrama. Do kraja Igara u Riju imaće priliku da osvoji još dva odličja, pošto će se takmičiti i na 100 metara slobodno i 200 metara mešovito.

Amerikanac je noćas prvo trijumfovao u trci na 200 metara leptir s vremenom minut, 53 sekunde i 36 stotinki i tako osvojio zlato koje mu je izmaklo pre četiri godine na Olimpijskim igrama u Londonu.

Srebrnu medalju osvojio je Japanac Masato Sakai (1:53,40), dok je bronza pripala Tamašu Kenderešiju iz Mađarske (1:53,62).

Olimpijski šampion iz Londona, Južnoarfikanac Čad le Kros, ostao je bez medalje, trku je završio na četvrtom mestu s rezultatom minut, 54 sekunde i šest stotinki.

Felps je, nešto kasnije, stigao i do zlata u štafeti četiri puta 200 metara slobodno, pošto je štafeta SAD trku završila za sedam minuta i 66 stotinki.

Pored Felpsa, u američkoj štafeti bili su i Konor Dvajer, Frensis Has i Rajan Lohte. Srebro je pripalo plivačima Velike Britanije (7:03,13), a bronza Japanu (7:03,50).

Mađarska plivačica Katinka Hosu osvojila je u noći izmedju utorka i srede zlatnu medalju u trci na 200 metara meštovitim stilom na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

Hosu je tako stigla do trećeg zlata u Riju, pošto je prethodno trijumfovala na 400 metara mešovito i 100 metara ledjno. Do trećeg zlata stigla je rezultatom dva minuta, 6,58 sekundi, što je novi olimpijski rekord.

– Ovo je neverovatno. Iskreno, ne mogu da verujem da imam tri zlata – rekla je Hosu posle trke.

Druga je bila Britanka Ševon-Mari O’Konor (2:06,88), a treća Amerikanka Madlin Dirado (2:08,79).

Američka plivačica Kejti Ledecki trijumfovala je u trci na 200 metara slobodno. I njoj je to treća medalja u Riju. Pre trke na 200 metara slobodno, pobedila je u trci na 400 slobodno, dok je u štafeti četiri puta 100 metara slobodno osvojila srebro.

Ona je noćašnje finale završila za minut, 53 sekunde i 73 stotinki. Srebrna medalja otišla je u ruke Švedjanki Sari Sjostrom (1:54,08), dok je bronzu osvojila Australijanka Ema MekKon (1:54,92).