0
Auto Moto

RASTE PREDNOST BRITANCA: Hamilton pobednik VN Nemačke

Objavljeno: 31.07.16 u 18:44

Vozač Mercedesa Britanac Luis Hamilton pobednik je Velike nagrade Nemačke u Formuli 1, na stazi Hokenhajm.

Aktuelnom šampionu je ovo bio šesti trijumf u poslednjih sedam trka ove sezone, a do ukupno 49. pobede u karijeri stigao je zahvaljujući odličnom startu, posle kojeg je preuzeo vodeću poziciju koju do kraja nije ispuštao.

Njegov klupski kolega Niko Rozberg, koji je startovao sa pol pozicije, već na startu trke pao je na četvrto mesto na kojem je i završio trku.

Drugo mesto zauzeo je Danijel Rikardo u bolidu Red Bula, dok je treći bio njegov timski kolega Maks Ferstapen.

Iza njih trku su završili vozači Ferarija Sebastijan Fetel i Kimi Raikonen. Sedmo mesto zauzeo je vozač Fors Indije Niko Hikenberg, dok su iza njega trku završili DŽenson Baton (Meklaren), Valteri Botas (Vilijams) I Serhio Peres (Fors Indija).

U generalnom plasmanu, Hamilton vodi sa 217 bodova, 19 više od timskog kolege Nika Rozberga.

Ovogodišnji šampionat Formule 1 nastavlja se Velikom nagradom Belgije 28. avgusta.