0

PRŠTALO U SARAJEVU: Neredi, nervoza, crveni karton, prekid i na kraju nerešeno (VIDEO)

Objavljeno: 24.07.16 u 10:02

Sarajevski derbi odigran sinoć na Grbavici obilovao je uzbuđenjima, ali ne i kvalitetnim fudbalom.

108. gradski derbi okončan je rezultatom 1:1, a oba pogotka pala su u drugom poluvremenu.

U prvom poluvremenu bilo je svega, samo ne dobrog fudbala. Velika nervoza na tribinama eskalirala je među Hordama zla, koje su u nekoliko navrata kidale stolice.

Horde Zla napravile vatrenu atmosferu [FK... by mediabh

U 28. minutu levi bek domaćih, Senad Husić, zaradio je crveni karton posle prekršaja nad gostujućim igračima.

Koškanje na terenu, crveni karton [FK... by mediabh

Prvu pravu priliku na meču Željezničar je i iskoristio. Jedan centaršut sa centra sjajno je prihvatio Stevo Nikolić, prosledio do Ivana Lendrića. Balić je "zaspao" u gostujućoj odbrani, a hrvatski internacionalac majstorski matirao Pavlovića. Usledila je prava ludnica na južnoj tribini.

1:0 – Lendrić [FK Željezničar – FK Sarajevo] by mediabh

Slavlje se nije ni stišalo, a bilo je 1:1. Almir Bekić je uputio upotrebljiv centaršut, a visoki Mersudin Ahmetović nadvisio reprezentativca i kapitena „plavih“ Aleksandra Kosorića i glavom smestio loptu u mrežu.

1:1 - Ahmetović [FK Željezničar - FK Sarajevo] by mediabh

Tek tada nastaje lom na severnoj tribini, a navijači Sarajeva nastavili su s čupanjem stolica i ubacivanjem u teren. Naravno, neizbežna je bila i bakljada, pa je sudija Ognjen Valjić bio prinuđen da prekine meč na preko 15 minuta.

UEFA LJUTA NA “DELIJE”: Ogromna novčana kazna i pretnja izbacivanjem