3

LIGA EVROPE: Partizan propustio priliku da nokautira Zaglembje (FOTO; VIDEO)

Objavljeno: 14.07.16 u 22:47

Fudbaleri Partizana odigrali su bez golova prvi duel drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Crno – beli nisu materijalizovali veliki broj šansi, a nisu iskoristili ni igrača više u drugom poluvremenu. Ostaje nada da će u revanšu u Lubinu ekipa koju predvodi Ivan Tomić rešiti problem realizacije i proći u treće kolo.

Najizglednije prilike propustili su Bogosavac i Đurđić, koji su, jedan u prvom, a jedan u drugom pogodili prečku.

Partizan je već u prvom minutu imao šansu preko Vulićevića, koji je uputio opasan centaršut na peterac, ali je golman poljske ekipe dobro reagovao.

LIGA EVROPE: Čuka pala Mađarskoj sa igračem više (VIDEO)

Dva minuta kasnije isti igrač je imao novu šansu posle centaršuta Mihajlovića, ali nije bio precizan.

Ređale su se prilike, ali Partizan u prvih 20 minuta nije uspeo da ih iskoristi i kruniše svoju dobru igru, koja je usledila posle velikog pritiska na odbranu gostiju.

Dobru priliku u 33. minutu imao je povratnik Miroslav Radović, ali je posle centaršuta Mihajlovića posla loptu pored stative.

Minut kasnije Bogosavac je pogodio prečku. Odlično se ubacio i stigao na centaršut sa desne strane, uspeo je da primiri loptu i dobro šutira, ali je pogodio samo prečku.

(Izvor:youtube/FK Partizan Beograd)

I u drugom poluvremenu je Partizan nastavio s velikim pritiskom, a u 49. minutu Đurđić je pogodio prečku.

Bila je to najbolja prilika na meču, jer je novi napadač Partizana bio potpuno sam na drugoj stativi.

Na 35. minuta do kraja isključen je Papadopulos, koji je zbog nesmotrenog faula na Brašancu dobio drugi žuti karton.

LIGA EVROPE: Vojvodina probila bunker Velšana (VIDEO)

Imali su i gosti svoju izglednu priliku, kada je Dambrovski bio za malo neprecizan. U nastavku akcije veliku šansu imao je mladi Janković za Partizan. Radović ga je sjajno proigrao, ali mladi fudbaler crno-belih nije uspeo da pogodi iako je imao samo golmana ispred sebe.

U 68. minutu Božinov je zamenio Đurđića, pa je bugarski napadač bio najistureniji na terenu.

Na 15 minuta pre kraja Pjontek je imao najbolju priliku za goste, ali je šutirao pored gola

Dva minuta pre kraja veliku šansu imao je Božinov koji nije stigao na vreme do lopte, a do kraja utakmice ostalo je 0:0.

Partizan – Zaglembje 0:0

Žuti kartoni: Luiz 28 – Papadopulos 44

Crveni karton: Papadopulos 56

Stadion: Partizan Gledalaca: 14.000 Sudija: Ejtan Šmulevic (Izrael)

Partizan: Šaranov, Vulićević, Gogua, Milenković, Bogosavac, Everton, Brašanac (od 75. Marjanović), Janković (od 83. Stevanović), Mihajlović, Radović, Đurđić (od 69. Božinov)

Zaglebje: Polaček, Dabrovski, Čotra, Todorovski (od 73. Tošik), Voznjak, Janoška, Rakovski (od 66. Pjatek), Kubicki, Papadopulos, Pjatek, Gulden