1
ATP

BRUKA NA ROLAN GAROSU: Kad sudija ošteti Đokovića, a Novak poludi (VIDEO)

Objavljeno: 05.06.16 u 17:00

Novak Đoković ušao je u sukob sa sudijom na samom kraju prvog seta, pri rezultatu 5:3 za Endija Mareja.

Na samom kraju prvog seta došlo je do rasprave Novaka Đokovića sa sudijom zbog, reklo bi se, velike greške arbitara ovog meča.

Prilikom jednog udarca, loptica je otišla u aut, ali se linijski sudija kasno oglasio, pa je Novak ipak odigrao poen i pogrešio, nakon čega je sudija poen dodelio Mareju za 30:0.

Upravo to je nateralo našeg tenisera da uđe sa glavnim sudijom u raspravu, jer je on tvrdio da je linijski na vreme signalizirao, pa je Đoković mogao propustiti lopticu.

ROLAN GAROS: Olga Danilović osvojila prestižni turnir u konkurenciji juniora

Odluka je veoma razbesnela publiku, koja je propisno izviždala glavnog arbitra, pa je naredni poen kasnio više od jednog minuta.

(Youtube/Francetv Sport)

Nije sporno da su sudijske greške sastavni deo sporta, ali je utisak da na ovako velikoj sceni i na ovako važnom meču ovakvi propusti ne bi smeli da se dešavaju.

U toku je treći set, u kom Novak ima brejk prednosti i vodi 3:1.

LJUTA NA NOVAKA: Ana ne navija za najboljeg srpskog tenisera!