7
Košarka

KLS: Šok za crno-bele, trijumf FMP! (VIDEO)

Objavljeno: 30.05.16 u 23:15

Košarkaši FMP Železnika izjednačili su na 1-1 u polufinalnoj seriji Košarkaške lige Srbije, nakon što su savladali Partizan rezultatom 79:74 u dvorani u Železniku.

Susret, čija uvertira je bio pravi mali rat saopštenjima, obe ekipe otvorile su dobro.

Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj borbi obe ekipe, maksimalna prednost iznosila je tri poena (FMP, 19-16). Ipak, do kraja prvog perioda Partizan je uspeo da preokrene i dođe do poena prednosti.

Rezultatska klackalica potrajala je do pred sam kraj prvog poluvremena, kad FMP prvo odlazi na +5, da bi minut pre kraja Šešlija doneo i sedam poena prednosti – 43:36.

Treća četvrtina donela je nalet Partizana, pa su crno-beli serijom 12:4 stigli do prednosti od 48:47, nakon čega je FMP uzvratio još žešće i do kraja treće četvrtine prednost ekipe iz Železnika bila je čitavih 11 poena – 61:50.

Poslednju deonicu crno-beli su otvorili mnogo bolje, pa je u 35. minutu meča rezultat glasio 65:65.

Igralo se koš za koš, i crno-beli su imali poen prednosti do ulaska u poslednji minut kad prvo Đoković pogađa oba bacanja za 73:72, a u sledećem napadu Dobrić ubacuje trojku za velikih +4.

Do kraja susreta, crno-beli nisu uspeli da urade ništa ozbiljnije, pa je FMP došao do 1-1 u pobedama.

Najbolji u timu FMP bio je Dobrić sa 21 poenom, Čović je imao 16 poena i sedam asistencija. Sa druge strane, kod Partizana najbolji je bio Džons sa 18 poena, Cvetković je ubacio osam manje.

Odlučujući, treći meč na programu je u sredu u hali „Aleksandar Nikolić“, a pobednik će igrati protiv Crvene zvezde.