0

KUP PORTUGALIJE: Revija presmešnih golova i trofej Bragi (VIDEO)

Objavljeno: 22.05.16 u 21:23

Fudbaleri Brage osvojili su trofej kupa Portugalije pobedom nad ekipom Porta nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. Meč je prethodno završen rezultatom 2:2.

Braga je povela u 12. minutu, kada je Fonte iskoristio veliku grešku odbrane Porta, i na veoma jeftin način doveo svoj tim u vođstvo. Do sledećeg gola čekalo se 46 minuta, kada je, u 58, Žosue iskoristio još jedan poklon i doveo svoj tim do prednosti od dva gola.

ŠAMAR VELIKANIMA: Pirlo, Lampard i Vilja ovakvo poniženje ne pamte u svojim karijerama (VIDEO)

Ipak, Porto se nije predao, pa je preko Andrea Silve došao do izjednačenja, od čega je drugi gol bio pravo remek delo, i to u 91. minutu.

NESTVARNO: 91. minut, finale i gol makazicama (VIDEO)

U produžecima nije bilo golova, pa je ekipa Brage došla do trijumfa nakon boljeg izvođenja penala. Precizni su bili Santos, Stoiljković, Hasan i Gojano, dok su igrači Porta promašili dva, i to Herera i Fereira.

(Youtube/Baker Baqa)

Kup Portugalije Finale Porto – Braga 2:2 (0:1), nakon penala 2:4 (Silva 61, 90+1 – Fonte 12, Žosue 58)