0

PREMIJER LIGA: ‘Crne mačke’ imaju devet života, po bod na Enfildu za Liverpul i Čelsi (VIDEO)

Objavljeno: 11.05.16 u 23:05

U Premijer ligi je rešeno ko će naredne sezone igrati u Čempionšipu, to jest ko neće, a to je ekipa Sanderlenda.

„Crnim mačkama“ su tri boda protiv Evertona bila garant za opstanak u „eliti“. Da to učine nisu se ni pomučile. Sanderlend je sa 3:0 deklasirao „karamele“ i tako ponovo preživeo u borbi za opstanak. Istorijsku pobedu timu sa stadiona Svetlosti doneli su Van Anholt u 38. minutu, Kone u 42 i 55. minutu. Posle večerašnjih 90 minuta jasno je da će u drugu ligu Njujasl, Norič i Aston Vila.

PREMIJER LIGA: ‘Čekićari’ ostavili Mančester junajted bez Lige šampiona (VIDEO)

Derbi kola između Liverpula i Čelsija ostao je u drugom planu, jer nije imao veliki rezultatski značaj. Na kraju podela bodova 1:1, a gosti su poveli golom Azara na asistenciju Babe. Ipak, „crveni“ su do izjednačenja stigli u nadoknadi vremena, a strelac je ponovo bio Belgijanac, Benteke…