0
Američki fudbal

SPORTKLUB PRVA LIGA SRBIJE: Veprovi savladali šampiona u Novom Sadu (FOTO)

Objavljeno: 08.05.16 u 18:36

U derbiju četvrtog kola Sportklub Prve lige Srbije, Kragujevac Wild Boarsi savladali su aktuelne šampione, GAT Dukese, u Novom Sadu, rezultatom 32:21.

Kragujevčani su sjajno otvorili utakmicu, poentiravši već iz prve akcije, pasom Džejmija Blanta ka Filipu Nedeljkoviću za 50 jardi – 6:0. Na drugoj strani, sjajnom igrom u odbrani u potpunosti su zaustavili protivnički napad u prvom poluvremenu, dozvolivši mu samo poene Patrika Tambura iz fild gola – 6:3.

U drugoj četvrtini gosti su postigli još jedan tačdaun, pasom Blanta ka tajtendu Stefanu Đuriću, pa su do poluvremena uvećali vođstvo – 12:3.

DSC_0089

Ipak, Vojvode se nisu predavale i već na startu drugog poluvremena preokrenule su rezultat pasom Endrjua Benksa ka Davoru Soldu i kratkim trčanjem Boška Jokića – 15:12. Njihova radost kratko je trajala, jer je Blant do kraja treće deonice, dugačkim pasovima sa end zonom spojio Gabrijela Čembersa i Filipa Nedeljkovića za vođstvo 24:15.

Već na startu poslednjeg perioda Goran Zec je ponovo doneo neizvesnost vraćanjem kik-ofa za  90 jardi, ali je sve dileme oko pobednika otklonio američki tandem Blant-Čembers.

DSC_0103

Ovim trijumfom Kragujevčani su se zadržali na čelu tabele sa maksimalnim učinkom, dok Djuksi imaju po dve pobede i poraza.

Novi Sad GAT Dukes – Kragujevac Wild Boars 21:32 (3:6, 0:6, 12:12, 6:8)

Stadion: „Kabel“. Gledalaca: 150.

Kretanje rezultata:
0:6 Džejmi Blant pas 50 jardi ka Filipu Nedeljkoviću, Đorđe Topalović neuspešan PAT
3:6 Patrik Tambur fild gol 26 jardi
3:12 Blant pas 19 jardi ka Stefanu Đuriću, Topalović neuspešan PAT
9:12 Endrju Benks pas 11 jardi ka Davoru Soldu, neuspešan PAT
15:12 Boško Jokić trčanje 1 jard, neuspešan PAT
15:18 Blant pas 38 jardi ka Gabrijelu Čembersu
15:24 Blant pas 45 jardi ka Nedeljkoviću, neuspešno za dva
21:24 Goran Zec vraćanje kik-ofa 90 jardi, neuspešan PAT
21:32 Blant pas 50 jardi ka Čembersu, Čembers za dva