0

PREMIJER LIGA: Derbi na ‘Etihadu’ bez pobednika, ali sa četiri lepa gola, Liverpul lako sa Votfordom (VIDEO)

Objavljeno: 08.05.16 u 19:14

Mančester siti i Arsenal remizirali su rezultatom 2:2 (1:1) u derbiju 37. kola Premijer lige, dok je Liverpul slavio protiv Votforda sa 2:0 (1:0).

Mančester siti nalazi se na korak od gubitka Lige šampiona, jer bi Mančester junajted u utorak pobedom nad Vest Hemom mogao da preuzme četvrto mesto od gradskog rivala koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Velika borba vodila se danas na ‘Etihadu’, Aguero je doveo ‘građane’ u vođstvo u osmom minutu, ali je posle samo dva minuta Žiru izjednačio posle kornera.

U drugom delu ponovo je Mančester siti poveo, a fenomenalan gol je postigao Kevin de Brujne. Međutim, Arsenal je ponovo pritisao domaćina, koji se povukao, i to je rezultovalo golom Aleksisa Sančeza posle fenomenalne akcije i duplog pasa sa Žiruom.

Liverpul je posle plasmana u finale Lige Evrope bez većih problema savladao Votford na Enfildu, a golove za ‘crvene’ postigli su Alen u 35. i Firmino u 76. minutu.