0

PREMIJER LIGA: Sanderlend pobedio Čelsi, iako je Matić doneo vođstvo ‘plavcima’, Njuka maše Čempionšipu (VIDEO)

Objavljeno: 07.05.16 u 18:14

Odigrano je 37. kolo Premijer lige, a sada je skoro jasno ko će sa Aston Vilom u Čempionšip.

Sanderlend se ponovo izvukao. „Crne mačke“ svake sezone se grčevito bore za opstanak, na kraju ostanu u „elitnom“ društvu. Tako će biti i ove godine. Sanderlend je u najvažnijoj utakmici sezone na svom terenu savladao Čelsija 3:2, iako je gubio sa 2:1.

„Plavci“ su poveli golom Košte u 14. minutu. Stadion Svetlosti nije utihnuo, a eksplodirao je u 41. minutu kada je Kazri postigao evrogol za 1:1. Čelsi je samo sedam minuta kasnije ponovo stigao do vođstva, a strelac je bio srpski reprezentativac Nemanja Matić. Gosti su na poluvreme otišli sa prednošću 2:1. Ipak, u drugom poluvremenu se dogodio totalni preokret. Prvo je Borini u 67. minutu izjednačio na 2:2, da bi ogromna tri boda „crnim mačkama“ doneo Defo u 70. minutu. Sanderlned je sada van opasne zone, pošto ima bod više od Njukasla koji je u opasnoj zoni i utakmicom više. Norič ima isti broj mečeva, ali čak četiri boda manje. Tako su „crne mačke“ u najboljem položaju pred poslednjih 90 minuta.

(Izvor: RuTube)

„Svrake“ su se obrukale. Kao hleb i voda su im bila potrebna tri boda na gostovanju protiv prežaljene Aston Vile, a na kraju 0:0. Njukasl je napadao sve vreme, ali nije mogao do gola. Nije pomogao ni ulazak sa klupe Aleksandra Mitrovića, koji je u 74. minutu imao sjajnu šansu, ali je lopta završila pored gola, a sa njom i nada o opstanku u Premijer ligi.