0

SLS, PLEJ AUT: Spartak poslao Jagodinu u drugu ligu, pobede Javora i Rada (FOTO)

Objavljeno: 03.05.16 u 19:05

U 34. kolu Superlige, fudbaleri Spartaka deklasirali su Jagodinu sa 5:1, nakon čega su Jagodinci izgubili sve šanse za opstanak. Javor je savladao Novi Pazar sa 2:0, dok je mali gradski derbi između Rada i OFK Beograda pripao „Građevinarima“.

Fudbaleri Spartaka savladali su Jagodinu sa 5:1 na svom terenu. Golove za Subotičane postigli su Farkaš u osmom, Milošević u 22, pa Ivanović u 40. i 76, dok je peti gol delo Milića u 86. minutu.
Jedini gol za VOjvodinu postigao je Lečić, i to u 35. minutu.

Rad je susret završio sa 10 fudbalera, ali je uprkos tome zabeležio trijumf nad gradskim rivalom. Prvo poluvreme završeno je bez golova, da bi u drugih 45 minuta Rad stigao do dva gola prednosti preko Staojevića u 62. i Lutovca u 71. minutu, koji je minut kasnije zaradio drugi žuti karton. OFK Beograd je do kraja susreta samo ublažio poraz golom Andrića u 75. minutu.

Javor se iz Novog Pazara vraća sa tri boda u „džepu“, nakon što je pogocima Dražića u 47. minutu prvog poluvremena, i Dočića u 87. minutu.