VREMEPLOV: Najbolnija fudbalska rana – tragedija koja je potresla svet (VIDEO)

Objavljeno: 28.04.16 u 23:55

U januaru 2004. godine fudbalski svet doživeo je drugu veliku tragediju u samo šest meseci. Prašina nakon smrti Marka Vivijena Foa tek se slegla, kad je usledio novi, podjednako bolan događaj…

Mikloš Feher važio je za jednog od najtalentovanijih fudbalera mlađe generacije iz Mađarske, što ga je sa nepunih 19 godina iz Đera odvelo put Portugalije i dresa njihovog najvećeg tima, Porta. Iako u Portu nije ostavio trag, Feher je privukao pažnju na sebe prvo dobrim partijama i Salgeirošu, a potom i u Bragi, za koje je nastupao kao pozajmljen igrač.

Nakon četiri sezone u dresu Porta, usledio je poziv Benfike i potvrda talenta. Prve sezone po dolasku na „La Luž“ odigrao je 17, a druge, kao već standardan prvotimac, 13 mečeva. Onda je došao 25. januar… Benfika je tog dana igrala svoj meč sa Vitorijom Gimaraeš na gostujućem terenu. Rezultat je bio 0:0, kad je Feher, par minuta pre kraja, ušao na teren. Tih par minuta je bilo dovoljno – asistirao je Fernandu Agiaru za pobedonosni gol. Nakon toga je otkucao 90. minut…

VREMEPLOV: Dečija igra sa Adrijanom je dovela do fenomenalnog gola Siniše Mihajlovića (FOTO) (VIDEO)

Zaustavno vreme je otpoćelo kada je sudija Feheru pokazao žuti karton zbog „odugovlačenja“. Usledio je Feherov osmeh, savijanje i pad praćen udarcem glavom o teren. Taj trenutak imali su prilike da vide svi koji su pratili prenos utakmice.