0

PREMIJER LIGA: ‘Tobdžije’ bez baruta, ‘crne mačke’ zadovoljnije

Objavljeno: 24.04.16 u 17:28

U meču 35. kola Premijer lige, Arsenal je kao gost igrao 0:0 sa Sanderlendom.

Četa Arsena Vengera časti Mančester junajted. „Crveni đavoli“ su sada ni krivi, ni dužni dobili šansu da se bore za direktan plasman u Ligu šampiona. Očekivalo se da će Arsenal lako izaći na kraj sa timom koji se iz sve snage bori za goli prvoligaški život. Na kraju miroljubivih 0:0.

Sanderlend je prvi i zapretio preko Van Anholta, ali je lopta otišla pored gola. U 34. minutu Arsenal je zapretio preko Sančeza, ali je Manone bio na mestu. „Crne mačke“ su ponovo pokušale u 37. minutu, ali Defo nije iskoristo šansu.

Drugo poluvreme otvorila je nova prilika za domaćina i naravno ko drugi, no Defo. Najveću šansu na utakmici imao je Arsenal u 87. minutu. Sančez je šutirao, ali je neverovatni Manone intervenisao i sačuvao bod Sanderlendu.

Arsenal je za sada četvrti za 64 osvojenih bodova, koliko ima i trećeplasirani Mančester siti. Sve to bi mogao da iskoristi Mančester junajted koji ima 59 bodova i utakmicu manje. Sanderlend je sada 17. sa 31 bodom, koliko ima i Norič u zoni ispadanja.