0

BUNDESLIGA: Bajern ‘maršira’ ka ‘salatari’, poraz Menhengladbaha (VIDEO)

Objavljeno: 09.04.16 u 17:50

Bajern Minhen nastavio je da krči put ka odbrani titule, pošto je kao gost savladao Štutgart 3:1 (1:0) u 29. kolu Bundeslige.

Bavarci su stvarno neprikosoveni. Borusija se nadala da bi Bajern mogao da „kiksne“ u gradu „Mercedesa“, ali se to nije dogodilo. Bavarci su na vreme načeli mrežu domaćina i to u 31. minutu posle prodora Riberija i oštrog centaršuta, kada je Nidermajer postigao autogol.

Na drugi gol se čekalo do 52. minuta kada je Alaba iskoristio dodavanje Bernata i volejem savladao golmana Štutgarta. Domaćin je u 63. minutu uspeo da smanji na 1:2 fenomenalnim pogotkom Didavija. Ipak, u 89. minutu konačnih 3:1 za Bajern postavio je Kosta u 89. minutu.

Borusija iz Menhengladbaha je u borbi za Ligu šampiona poražena od Ingolštada 1:0, dok je Hofenhajm u borbi za opstanak bio bolji od Ajntrahta u gostima 2:0.

(Izvor: Videa)