1
Evrokup

EVROKUP: Galatasaraj protiv Strazbura u finalu

Objavljeno: 06.04.16 u 23:55

Turski predstavnik nakon produžetka uspeo da izbegne poraz veći od 14 poena i prođe u finale uprkos porazu od Gran Kanarije – 94:81.

Meč je bolje otvorila ekipa Galatasaraja, koja je nakon prvih 10 minuta imala dva poena prednosti, za ukupno 16 – 29:27.

Druga četvrtina donela je bolju igru Gran Kanarije u odbrani, Galatasaraj je stao na 15 poena, pa su timovi na odmor otišli praćeni rezultatom 48:44 za tim iz Španije.

EVROKUP: Strazbur prvi finalista

U trečem periodu domaći sastav se razigrao, i do kraja četvrtine bilo je jasno da Galatasaraju neće biti lako da odbrani 14 poena prednosti iz prvog meča.

Poslednji period igrao se po serijama, ali je Gran Kanarija uspela da u zadnji minut uđe sa 16 poena prednosti, što je bilo dovoljno za plasman u finale.

ČOVIĆ NAPADA EVROPU: Alijanc grupa, IBAM…

Ipak, košarkaši iz Turske uspeli su da postignu koš i izbore produžetak – 90:76, a zatim i da dodatnih pet minuta reše u svoju korist rezultatom 5:4, za poraz od 13 poena razlike i plasman u finale Evrokupa – 94:81.

Kod domaće ekipe, najbolji je bio Sili sa 23, Omić je ubacio 16, dok je kog Galtatasaraja Micov sa 21 poenom bio najbolji u porazu za finale.