0
Košarka

NBA: Srbi skromni, Bobi i Jokić starteri, Lejkersi poniženi sa -48 (VIDEO)

Objavljeno: 29.03.16 u 09:06

Čak 10 utakmica bilo je na programu u najjačoj košarkaškoj ligi na svetu, a na parketu su se našla sva trojica igrača iz Srbije.

Najzapaženiji učinak od trojice srpskih košarkaša imao je Boban Marjanović, koji je u pobedi San Antonija na gostovanju Memfisu 101:87 bio startni centar i za 30 minuta provedenih na terenu zabeležio je pet poena i devet skokova.

Greg Popovič odmarao je Parkera, Lenarda, Dankana i Đinobilija, ali su Sparsi i pored toga predvođeni ponovo fantastičnim Lamarkusom Oldridžom slavili trijumf. Bivši centar Portlanda bacio je 31 poen i uhvatio 13 skokova, a pratio ga je Peti Mils sa 17. Za Grizlise je Karter postigao 14, a Grin 12 poena.

(Izvor: youtube / Ximo Pierto Final)

Nemanja Bjelica je sa svojom Minesotom dočekao Finiks, ali je doživeo novi poraz rezultatom 121:116 od ekipe koja bi od sledeće sezone mogla da bude novi NBA tim koji ćemo pomno pratiti. ‘Profesor Beli’ je na parketu proveo 13 minuta i u tom periodu je postigao jedan koš iz igre od četiri pokušaja za svega dva poena i dva skoka na celom meču.

Sansi su ‘vukove’ dobili u završnici utakmice u kojoj su imali čak dva raspoložena igrača – Buker i Najt su postigli po 30 poena, čime su zajedno neutralisali najboljeg na ovom meču Endruja Viginsa, strelca 32 poena. Mirza Teletović postigao je 19 poena za pobednički tim.

Nikola Jokić na parketu je proveo 24 minuta, ali nije imao dobro šutersko veče, pošto je pogodio samo jedan od sedam pokušaja, što mu je donelo učinak od dva poena, ali i osam skokova i dve asistencije.

Denver je na kraju poražen od Dalasa rezultatom 97:88, a goste su do trijumfa predvodili Hose Huan Barea sa 18 poena i 11 asistencija, 16 je dodao Dvajt Pauel, dok je u Jokićevom timu najbolji bio je Vil Barton sa 23 poena.

Šokantan je podatak da su Los Anđeles Lejkersi doživeli sraman poraz od 48 poena razlike i to od Juta Džeza, tima za koji se smatra da je među lošijima u ligi.