0

PRIMERA: Real deklasirao Sevilju (VIDEO)

Objavljeno: 20.03.16 u 22:28

„Kraljevski klub“ je na svom Snatijago Bernabeu savladao ekipu Sevilje u derbiju kola sa 4:0 (1:0).

Samo šest minuta je trebalo Realu do dođe do prednosti. Benzema je fantastičnim polu volejom savladao golmana Sevilja Rika. U 19. i 22. minutu Real ponovo preti preko Ronalda, ali u oba slučaja čuvar mreže gostiju je izašao kao pobednik. Pet minuta kasnije dosuđen je jedanaesterac za ekipu iz Andaluzije, ali Kevin Gameiro nije uspeo da donese izjednačenje. Kejlor Navas je „ukrotio“ njegov šut. Do kraja prvog dela Real je i dalje vršio pritisak na gol Sevilje, međutim, Riko ponovo spašava goste.

U 57. minutu Rejes pravi nesmotren start u šesnaestercu nad Lukom Modrićem i sudija je bez dileme dosdudio nejtrožu kaznu. Penel je izveo Kristijano Ronaldo, ali ni ovog puta nije uspeo da savlada Rika, već šalje loptu preko gola. Konačno je Portugalac zatresao mrežu Sevilje u 64. minutu, a samo dva minuta kasnije Bejl utrostručuje prednost domaćina. Konačnih 4:0 postavlja Hese četiri minuta pre kraja meča.

(izvor: rutube)

Ranije danas, Valensija je nastavila svoju agoniju. Na Mestalji bolja je bila Selta, koja je golovima Guidetija u 80. i Maloa u 84. minutu, došla do tri boda.