0

PREMIJER LIGA: Mitrović doneo bod Njukaslu u velikom derbiju, preokret Sautemptona (VIDEO)

Objavljeno: 20.03.16 u 16:30

Dva neverovatna meča gledali smo ovog popodneva u Premijer ligi, a jedan od junaka bio je srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović.

U lokalnom derbiju severne Engleske, Njukasl i Sanderlned su ukrstili koplja u borbi za opstanak. Navijači „svraka“ su se nadali da će novi menadžer Rafa Benitez sa sobom doneti pobede, ali je na kraju bilo 1:1.

„Crne mačke“ su bile bolji rival u prvom poluvrmenu, stvarale su šanse, ali bez gola, sve do 44. minuta kada je Defo matirao Eliota i utišao Sent Džejms park. U drugom poluvrmenu Njukasl je zaigrao daleko bolje, imao nekoliko šansi preko Pereza, ali bez uspeha. Ipak, u 83. minutu Vajnaldum je sjajno centrirao, a bivši napadač Partizana, Aleksandar Mitrović je nebeski skočio i izjednačio na 1:1.

(Izvor: Videa)

Nedugo zatim Srbin se sudario sa jednim igračem Sanderlenda, ostao je da leži na travi bez svesti, ali se oporavio i ustao. Na teren više nije mogao, iako se u svom stilu svađao sa Benitezom.

U drugom meču Sautemton je savldao Liverpul sa 3:2, iako je na poluvrmenu gubio sa 2:0. Crveni su poveli golom Kutinja u 17. minutu, a na prag pobede doveo ih je Staridž samo pet minuta kasnije. Sa tim se nisu složili fudbaleri Sautemptona, Kuman je u pauzi izveo Tadića sa terena i poslao Manea. Senegalac je prvo u 49. minutu promašio penal, potom je u 64. minutu uspeo da pogodi za 1:2.

Prava drama viđena je u poslednjih deset minuta kada je prvo Pele u 83. minutu izjednačio na 2:2, da bi samo tri minuta kasnije Italijan asistirao do Manea, a ovaj postavio konačnih 3:2 za „svece“.

(Izvor: RuTube)