0

LIGA EVROPE: Senzacija u Rimu, dalje idu i Vilajreal i Atletik Bilbao (VIDEO)

Objavljeno: 17.03.16 u 20:56

Tri revanš meča osmine finala Lige Evrope odigrano je u terminu od 19 sati, a za najveće iznenađenje pobrinula se praška Sparta koja je eliminisala Lacio.

U roku od samo dva minuta od 10. do 12. Česi su došli do velika dva gola prednsoti i tako praktično poništili remi od 1:1 iz prvog duela pošto je u tom momentu Laciju bila potrebna pobeda. Kada je Juliš u 44. minutu dao i treći gol za Spartu bilo je jasno da Rimljanima nema povratka. Od četiri srpska reprezentativca samo je Milan Biševac bio u timu Lacija.

(Izvor: Rutube/Независимый спорт)

Za razliku od njega Antonio Rukavina je sa svojim Viljarealom uspeo da izbori plasman u četvrtfinale pošto je „žuta podmornica“ odigrala 0:0 u Leverkuzenu i tako sačuvala dva gola viška iz prvog meča. Srpski reprezentativac je odigrao svih 90 minuta, a uspeo je i da zaradi žuti karton.

Najuzbudljivije je bilo u Valensiji gde je domaći tim u prvom poluvremenu uspeo da prvo dostigne, a potom i prestigne pobedu Atletika od pre nedeju dana, ali na 15 minuta pre kraja iskusni Aric Aduric postigao je za Baskijce gol vredan prolaza u narednu rundu.