2

HOKEJ: Zvezda izjednačila u finalu u utakmici punoj preokreta, poker golova Popravka (VIDEO)

Objavljeno: 14.03.16 u 20:03

Hokejaši Crvene zvezde uspeli su da izjednače rezultat u finalnoj seriji plej-ofa pošto su u drugom meču savladali večitog rivala Partizan sa 5:3 (1:2, 3:1, 1:0) pred oko 1.000 gledalaca u ledenoj dvorani Pionir.

Čak 17 minuta trajalo je zakozvano „ispitivanje snaga“ iako se dva rivala odlično poznaju, a onda su u psolednja tri minuta viđena tri gola. Povela je Crvena zvezda preko Pavela Popravke, ali su crno-beli izjednačili u istom minutu preko Dimitrija Filipovića, da bi Marko Brkušanin postavio konačnih 1:2 u prvih 20 minuta.

Crveno-beli su napravili potpuni preokret u drugoj deonici kada su Popravka drugim i Klima prvim golom doneli Zvezdi vođstvo od 3:2, da bi Žukov izjednačio na 3:3.

Junak Zvezdine pobede bio je Pavel Popravka koji je uzvratio sa još dva pogotka, ukupno četiri, za konačnih 5:3.

Treći meč u kom će Partizan prvi put nominalno biti domaćin je na programu u petak, takođe sa početkom od 17.30 sati.

(Izvor: Youtube/Ja sam Deo Partizana)

Zanimljivo je da je atmosfera bila prilično vatrena pošto su i jedni i drugi imali podršku najvernijih navijača – Delija i Grobara.