0

PRIMERA: Preokret na Pishuanu, bodovi ostali u Sevilji (VIDEO)

Objavljeno: 13.03.16 u 17:56

Duel između Sevilje i Viljareala opravdao je epitet derbija 29. kola Primere pošto je viđeno 90 minuta velike borbe i lepih poteza, da bi na kraju domaćin trijumfovao sa 4:2 (1:2).

Sa dva gola Bakambua gosti su praktično poništili pogodak Ibore te su na poluvreme otišli sa prednošću od 2:1. Međutim, domaći su već u prvoj polivini drugog poluvremena uspeli da naprave preokret pošto je najpre Ruiz savladao svog golmana, a potom je i Konopljanka pogodio gol Viljareala.

Nakon isključenja Banege u 79. minutu „žuta podmornica“ je krenula svim silama u napad ostatvivši mnogo prostora na svojoj polovini što je na kraju iskoristio Rejes koji je natrčao na odbitak psole udarca Kevina Gameira.

(Izvor: Rutube/GOALTIME – ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ)

Antonio Rukavina je odigrao svih 90 minuta za goste, počeo je u veznom redu, a utakmicu završio na poziciji levog beka gde je zamenio povređenog Bailija.

Sevilja je ovom pobedom prišla Viljarealu na pet bodova zaostatka i ova dva kluba će najverovatnije do samog kraja prvenstva voditi borbu za četvrto mesto, ono koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.