0

PREMIJER LIGA: Benteke rešio dramu u Londonu iz sumnjivog penala (VIDEO)

Objavljeno: 06.03.16 u 16:33

Liverpul je kao gost u poslednjim trenucima meča  sa Kristal Palasom ostvario veoma važnu pobedu od 2:1 (0:0) u okviru 29. kola najjače fudbalske lige na svetu.

Konačno je Liverpul uspeo da savlada „orlove“ iz Londona. Ekipa Jirgena Klopa je u većem delu meča imala terensku inicijativu i veliki posed lopte, ali su domaći prvi stugli do prednosti. Gol za Kristal Palas u 48. minutu postiže Džo Ledli.

Desetak minuta kasnije „crveni“ ostaju sa igračem manje, jer je Džejms Milner morao da napusti teren zbog drugog žutog kartona. Činilo se na trenutak da će ovo biti još jedan poraz tima sa Enfilda.

Nadu da mogu da trijumfuju i sa desetoricom vratio je Roberto Firmino golom u 72. minutu. I onda kao „grom iz vedra neba“, Kristijan Benteke, koji je deset minuta pre kraja ušao u igru umesto Oriđija u šestom minutu nadoknade vremena uspeva da donese toliko željena tri boda za Liverpul.

(izvor: rutube/Независимый спорт)