0

BUNDESLIGA: Bez golova u derbiju kola, Roman Burki junak Borusije

Objavljeno: 05.03.16 u 20:25

U derbiju 25. kola na Signal Iduna parku, domaća Borusija je sa liderom prvenstva Bejernom odigrala nerešeno 0:0.

Bajern je odmah na početku, u petom minutu, imao dobru šansu preko Tomasa Milera, ali je odlično intervenisao čuvar mreže Borusije Roman Burki.

U 11. minutu švajcarski golman pravi dve velike greške, ali na svu sreću „milionera“ Levandovski ih ne koristi. Osam minuta kasnije još jedna šansa za Bavarce, Arturo Vidal je odlično proigrao Daglaša Koštu, ali je Brazilac bio neprecizan.

Pola sata igre je bilo potrebno da vidimo uzbućenja na obe strane. Prvo je Borusija pripretila preko Marka Rojsa, kojeg je štoper Bajerna Džošua Kimik oborio u šesnaestercu, ali sudija nije pokazao na belu tačku. Zatim je ponovo Daglaš Košta pripretio golu domaćina, ali i ovaj put beuzspešno. Na poluvremenu su mreže mirovale.

Prvo veliko uzbuđenje u nastavku priredio je Obamejang u 53. minutu, akda je sam izašao pred Nojera, ali čuvar mreže Bajerna je pokazao svoj kvalitet i odlično intervenisao. U 64. minutu Bajern je mogao da dođe do gola, ali je Burki fenomenalno reagovao na šut Artura Vidala sa desetak metara.

Dva minuta pre kraja meča velika šansa za pobedu Borusije, ali je Kolumbijac Adrijan Ramos iz neposredne blizine gola Bajerna loše reagovao.