Odbojka

CRVENO-BELI NEPRIKOSNOVENI: Zvezdi još jedan ‘večiti’ derbi

Objavljeno: 03.03.16 u 20:34

Crvena zvezda definitivno je najbolja odbojkaška ekipa u Srbiji.

Crvena zvezda je opravdala ulogu favorita i savladala ‘večitog’ rivala ekipu Partizana na sportskom centru ‘Banjica’  rezultatom 3:1 (25:13, 25:20, 23:25, 25:19). Tako je posle osvajanja Kupa Srbije prošle nedelje, Zvezda nastavila svoj pohod ka duploj kruni ove sezone.

Posle prva dva seta i nešto više od 40 minuta crveno-beli su veoma lako došli do prednosti od 2:0. Boljim blokom i igrom u polju, ali i sa manje grešaka, izabranici Dragana Kobiljskog je hitala ka ubedljivom trijumfu, ali se ljuti rival nije predavao.

Treći set pripao je Partizanu u neizvesnoj završnici i tako se zakuvalo na parketu na Banjici.

Međutim, u četvrtom setu Zvezda je postavila stvari na svoje mesto i rutinski sa 25:19 privela meč kraju, osvojivši sva tri boda iz ovog derbija.

Zvezda je posle 16 kola i dalje prva sa samo jednim porazom u sezoni, dok Partizan ima polovičan učinak od po osam pobeda i poraza.