1

VREMEPLOV: Dan kad je Piksi razmontirao Španiju golovima koji se ne zaboravljaju (VIDEO)

Objavljeno: 01.03.16 u 23:55

Nakon ovoga nije bilo sumnje – pokazao je da spada među najbolje na svetu.

Reprezentacija Jugoslavije na Mundijalu 1990. u grupi D zauzela je drugo mesto, nakon pobeda nad UAE od 4:1 i Kolumbijom 1:0, dok je Zapadna Nemačka bila bolja od našeg tima 4:1. U prvom kolu nokaut faze, protivnik nam je bio prvoplasirani tim E grupe, Španija, koja je iza sebe ostavila Belgiju (2:1), Južnu Koreju (3:1) i Urugvaj (0:0).

Datum je bio 26. jun, mesto odigravanja meča Verona, a glavna zvezda jedan momak iz Niša… Prvo je Dragan Stojković doveo Jugoslaviju u vođstvo u 78. minutu fintom zbog koje Martin Vaskez verovatno još uvek traga za burekom, te rutinskom egzekucijom, da bi u drugom minutu produžetka (prethodno je Salinas izjednačio u 83.) postigao remek delo iz slobodnog udarca, za plasman u četvrtfinale i okršaj sa Argentinom.

Taj meč smo izgubili, nažalost, ali je Stojković ušao u istoriju Mundijala kao strelac dva prelepa gola.