0
Evroliga

EVROLIGA, TOP 16: Lokomotiva lako do pobede protiv Cedevite

Objavljeno: 25.02.16 u 20:45

Nije bilo iznenađenje u meču 8. kola Top 16 faze u kom je Cedevita gostovala Lokomotivi u Krasnodaru pošto je domaći tim ostvario ubedljivu pobedu od 87:63 (29:12, 15:21, 26:13, 17:17).

Domaći tim je već u prvih 10 minuta stavio do znanja gostima gde im je mesto odnosno ko je tim za plej-of, a kome je maksimum plasman u Top16 fazu Evrolige. Nešto boljom igrom u drugom periodu Zagrepčani su na kratko uspeli da smanje razliku, ali usledio je novi nalet Lokomotive u trećoj četvrtini kada je praktično i bilo rešeno pitanje pobednika.

Entoni Rendolf je u domaćoj ekipi bio najbolji sa 28 poena i 13 skokova, a pratio ga je Brekof koji je dodao 14 poena. Kod Cedevite kao po običaju najbolji je bio Miro Bilan sa 11 poena i šest uhvaćenih lopti.

Lokomotiva je šestom pobedom zadržala drugo mesto na tabeli grupe E, dok je Cedevita uz darušafaku najgori tim sa samo dva trijumfa u osam odigranih utakmica.