0

FOTO screenshot

PRIMERA: Sosijedadu pripao baskijski derbi, Nevil u seriji (VIDEO)

Objavljeno: 21.02.16 u 20:46

U baskijskom derbiju Real Sosijedad je kao gost savladao Atletik Bilbao 1:0 (1:0).

Tim iz San Sebastijana je u seriji. Real Sosijedad je „upisao“ i četvrtu vezanu pobedu u Primeri, ovoga puta na najtežem gostovanju, u komšiluku na stadionu „San Mames“.

Gol odluke za goste postigao je Žonatas na asistenciju Vele. Meksikanac je uposlio Brazilca, a ovaj je „levicom“ postigao evrogol. Posle tog pogotka Real Sosijedad je nastavio sa boljom igrom i bio je bliži postizanju drugog gola, nego Atletik izejdnačenju.

(Izvor: RuTube)

U seriji je i Geri Nevil. Valensija je vezala treći trijumf. Posle Espanjola u Primeri i Rapida u Ligi Evrope, „slepi miševi“ su potukli Granadu 2:1. Valensiju je u vođstvo doveo Pareho u 55. minutu, da bi pobedu protvrdio Mina u 90. minutu. Granada je do počasnog gola stigla tek u 93. minutu golom Mendeza.