0
ATP

ATP Marsej: Kirios osvojio prvu titulu u karijeri

Objavljeno: 21.02.16 u 17:10

Nik Kirios pobednik je turnira iz ATP serije 250 u francuskom Marseju. Kontroverzni Australijanac grčkog porekla osvojio je prvu titulu u profesionalnoj karijeri, trijumfom u dva seta nad Marinom Čilićem iz Hrvatske.

Kirios je potpuno dominirao u prvom setu. Dva puta je oduzeo servis protivniku i za nešto više od pola časa rutinski rešio u svoju korist ovaj deo igre sa 6-2. U drugom setu obojica tenisera držali su svoj servis do odlučujućeg trinaestog gema.

U taj-brejku je 20-godišnjak iz Kanbere ponovo pokazao raskošni talenat i rezultatom 7-3 prigrabio svoj prvi trofej. Napravio je dva mini brejka i potom sedamnaestim as udarcem, u velikom stilu porazio danas indisponiranog Čilića.

Kirios je zaradio novih 250 poena koji će mu obezbediti značajan skok na ATP listi. Pobedniku je pripao i ček na 106 hiljada i 175 evra.

Pripremio: Miloš Ristanović