Košarka

NBA: Marjanović dobar u porazu Sparsa (VIDEO)

Objavljeno: 19.02.16 u 08:53

San Antonio je doživeo poraz u Los Anđelesu posle mini pauze i Ol-star meča.

Sparsi su kao gosti poraženi od Klipersa 105:86. Uzrok poraza „mamuza“ leži u očajnoj prvoj četvrtini i ništa boljoj poslednjoj deonici. U prvih 12 minuta San Antonio je ubacio svega 15 poena, a primio 21, dok je u poslednoj četvrtini dopustio timu iz Los Anđelesa da ubaci 33 koša.

Los Anđeles Kliperse je do pobede vodio Pol sa dabl-dabl učinkom 28 poena i 12 asistencija. Kroford je „upisao“ 19, a Redik 17 poena. Kod Sparsa se istakao Parker sa svega 14 poena, Vest je imao 12, a dvocifren je još bio Oldridž sa deset koševa. Boban Marjanović je na parketu proveo devet minuta i za to vreme je imao dobar učinak od šest poena, tri skoka i jednom asistencijom. Bobinator nije imao promašaj, te je iz igre šutirao 2-2 i sa linije za slobodna bacanja 2-2.

(Izvor: YouTube/Max Kvant)

U derbiju večeri Klivlend je na svom parketu savladao Čikago 106:95. Kavse je do pobede vodio ko drugi nego Lebron sa 25 poena, devet skokova i devet asistencija. Pratio ga je Irving sa 19 poena, Tompson je ubacio 16, Lov 14 poena. Kod Čikaga briljirao je Rouz sa 28 poena,ali je podršku imao samo u solidnom Gasolu sa 14 poena, te su i šanse za iznenađenjem bile veoma male.

(Izvor: YouTube/Ximo Pierto)

Vašington – Juta 103:89
Klivlend – Čikago 106:95
LA Klipers – San Antonio 105:86