0

LŠ, 1/8 FINALA: Real je pokorio Rim, ‘vukovi’ se gostili u Belgiji (VIDEO)

Objavljeno: 17.02.16 u 22:47

Večeras smo najverovatnije dobili prva dva učesnika četvrtfinala Lige šampiona.

Derbi u Rimu pripao je Realu 2:0. Madriđani su pokazali Romi „ko kosi, a ko vodu nosi“ i već posle prvih 90 minuta izborili plasman u četvrtfinale. Ruku na srce Roma je bila nešto agilniji tim, ali je „kraljevski klub’ postizao golove.

„Vučica“ je prva zapretila preko El Šaravija, ali je to bilo veoma neprecizno. Do kraja veoma siromašnog prvog poluvrmena pokušao je još Ronaldo sa druge strane, ali bez uspeha. Ipak, ono što nije pošlo za rukom jednom od najboljih fudbalera svih vremena u 33. minutu, jeste u 57. minutu. Posle duge lopte Marsela, Ronaldo je primio loptu, fenomenalnim driblingom se oslobodio Florencija, šutirao sa 16 metara i matirao Ščešnog za 0:1.

Roma, ikao u šoku, krenula je u ofanzivu. To je moglo da joj se isplati u 66. minutu kada je sjajnu priliku imao Salah, ali je šutirao pravo u Navasa. Vinikur je pokušao u 72. minutu, ali bez promene rezultata. Real je do drugog gola mogao u 73. i 76. minutu. Prvo je šutirao Ronaldo, ali je lopta prošla tik pored desne stative, a potom i Benzema, ali dosta slabije.

Dve zlatne šanse Roma je propustila u periodu od 79. do 83. minuta. Prvo je Pjanić asistirao do Džeka, ali je Bosanac sa par metara promašio. Nedugo zatim u šnasi je bio i Salah, ali je mreža Reala ostala netaknuta. Kazna je stigla u 86. minutu kada je Hese preciznim udarcem poviosio na 2:0 za goste, te će meč u Madridu za dve tri nedelje biti samo formalnost.

U drugom meču večeri Volfzbrug je sa 3:2 kao gost bio bolji od Genta. „Vukovi“ su vodili sa 3:0 protiv Genta, ali je meč završen 3:2. Volfzburg je poveo golovima Drakslera u 44. i 54. minutu, kao i Kruzea u 60. minutu. Gent je pred kraj meča preko Kumsa u 80. i Kulibalija u 89. minutu smanjio na 3:2. Ipak, čini se da šampion Belgije nema šta da traži u revanšu.

(Izvor:RuTube)